Bu blog “ne yapabilirim” sorusuna verilmiş acizane bir cevaptır. Hemen her kadının hayatında varolan ikinci el gerçeğine kendi amacını verebilme gayretidir.

Amacım ikinci el kıyafet verilerek yapılan yardımları nakde dönüştürebilmektir.”Verileni giyme zorunluluğu” yerine” istediğini alabilme imkanı” oluşturmak istiyorum.

Blogdan alışveriş yaparak veya kıyafet göndererek destek olabilirsiniz.Alımlarınızda veya gönderimlerinizde isterseniz isminiz paylaşılacaktır.

Blogta yer alan ürünler genellikle ikinci eldir.Her biri temiz ve kullanılabilir durumdadır.

Blogtan elde edilen gelir tamamen yardım amaçlı kullanılacaktır.Amaç yardım olduğu için havale ve kargo masrafları göz önünde tutularak fiyatlar oldukça düşük belirlenmiştir.

İletişim için KarincaHarekâti

19 Ağustos 2013 Pazartesi

Gönlümüz Mısır'da

 
 
Mısır'da yaşanan olayları bazen öfkeyle,bazen gözyaşıyla ama en çok çaresizce izliyorum.Dünya'da bukadar müslüman varken, birbirimize destek olamayışımız hatta küçük farklılıklarımız yüzünden birbirimize düşman oluşumuza şaşırıyorum,katlanamıyorum...
 
Müslüman olmayanların zulmüne anlam veriyorum da din kardeşlerimin Mısır zalimlerine destek oluşlarını hazmedemiyorum.
 
Sosyal medyayı sadece Mısır için kullanır oldum-olduk.Buna bile kusur bulanlar oldu.Tek yürek olmaya çalışmamızı acziyet hatta riyakarlık olarak isimlendirenler oldu.
 
Ben bu bloğu "ne yapabilirim" sorusunu sıkça sorduğum günlerde açmıştım.Amacına hizmet etsin isterim.
 
Bu günden itibaren süre kısıtlaması olmaksızın alınan her ürünün bedeli Mısır'a gönderilecektir.Bir kaç parça alımda indirim veya kargo bedava seçeneği sunulacak.
 
"Ne yapabilirim" sorusu yerine "Bişey yapmalıyım" kararlılığını gösterelim